Praha.cz

 
Nacházíte se: Aktuální akce

Praha.cz

Sobota, 21. listopad 2009 15:40
 • Středa, 09. prosinec 2020 17:30
  Analýza IPR Praha: V Praze vzniká nejvíce bytů za dekádu

  V Praze se v září stavělo nebo bylo letos dokončeno 137 developerských projektů, ve kterých vznikne 14 450 bytů. Vyplývá to z analýzy, kterou zpracoval městský Institut plánování a rozvoje (IPR). Podle institutu je to největší počet za poslední dekádu. Přesto ceny dále rostou.

  Celý článek...
 • Středa, 02. září 2020 19:47
  Obyvatele velkoměst čekají změny. Auta vymění za udržitelnější způsoby dopravy

  Půvab Praze upřít nelze, ale stejně jako jiná velkoměsta ji dlouhodobě vysoce zatěžuje automobilová doprava. Kompetentní osoby se bohužel otázkou ekologie příliš intenzivně nezabývají a přísné evropské limity pro znečištění oxidem dusičitým dokonce zákonodárci odsunuli na rok 2015, tedy o pět let později, než vešly v platnost… Ani v současné době však naměřené hodnoty nevypovídají o výrazném zlepšení, emisní limity dodržovány nejsou a odborné studie navíc prokázaly, že se na zdraví může podepsat i povolená míra znečištění.

  Celý článek...
 • Čtvrtek, 31. říjen 2019 13:36
  Jak v Praze najít ideální prostory pro konferenci?

  Pokud se téma konference netýká konkrétního místa mimo metropoli, pak je nanejvýš vhodné akci uspořádat právě v Praze. Důvody jsou logické: hlavní město je pro účastníky zdaleka nejdostupnější, a navíc nabízí největší výběr konferenčních prostorů. Ale neříkejte hop, dokud nepřeskočíte; respektive do chvíle, než si rezervujete zázemí odpovídající vašim specifickým potřebám. Prozradíme vám, na co si dát pozor.

  Celý článek...
 • Středa, 30. říjen 2019 12:55
  Retardéry chrání i škodí. Jak moc se podílí na zhoršení ovzduší?

  Většina lidí považuje retardér za jeden z klíčových bezpečnostních prvků – a v podstatě je to pravda. Dokáže usměrnit i řidiče, kteří by za jiných okolností nesnížili rychlost vozidla a zbytečně ohrozili ostatní účastníky provozu. Ale nabízí se i jiný úhel pohledu. Retardéry přispívají k vyššímu hluku a – co je ještě horší – k mnohem vyšší produkci emisí.

  Celý článek...
 • Úterý, 29. říjen 2019 17:12
  Škoda v Praze oficiálně představí čtvrtou generaci svého nejúspěšnějšího modelu

  V České republice patří k nejrozšířenějším a zároveň nejoblíbenějším vozům. Našinci na „oktávku“ nedají dopustit a je to vidět i na prodejních číslech. Automobilka zanedlouho oficiálně představí v pořadí již čtvrtou generaci vozu, kterou symbolicky oslaví 60. výročí modelu. Slibuje více vnitřního prostoru, plug-in hybridní verzi a samozřejmě dominantní tablet. Vypadá to, že nedávno představený VW Golf osmé generace s kontroverzním designem dostane velmi silného protihráče.

  Celý článek...
 • Čtvrtek, 11. červenec 2019 19:47
  Kouzlo Letné

  Praha 7, to nejsou jen Letenské sady a Sparta. Je toho mnohem víc, co tu můžete vidět a zažít. Z hlavního nádraží jsou to sem pouhé dvě zastávky metra a z centra tři zastávky tramvaje. Vystoupíte na Strossmayerově náměstí, kde je kostel sv. Antonína z Padovy, ve kterém našel své útočiště unikátní Český betlém řezbáře Václava Cvekla. Během Vánoc se sem na něj můžete přijít podívat.

  Celý článek...

Více zpráv...